PRVÉ RAKETY ATACMS PROTI RUSKU: „Možnosť APOKALYPSY zahŕňa utrpenie alebo kapituláciu druhého, aby sa vyhla tretej svetovej vojne“. Toto je zmätená logika za placetom v Kyjeve, ktorý má zasiahnuť Rusko

Ukrajina odpálila prvé americké rakety dlhého doletu proti ruskému územiu. Takto sa začína tretia svetová vojna? V neistote je zaznamenané, že to bolo NATO, ktoré zasiahlo Rusko, keďže Kyjev nemá mužov a prostriedky na to, aby ich použil, ako povedal Putin, keď varoval Západ pred tým, aby Ukrajine dal v tomto bode zelenú. A ako potvrdili mnohí seriózni analytici, Putinove vysvetlenia nepopreli ani Spojené štáty, ani NATO. 

Treba poznamenať, že útok nebol namierený proti Kurskej oblasti, ale proti Brjanskej oblasti, čo je znakom toho, že cieľ nie je obmedzený len na tento región, ako viac-menej napísali všetky médiá. Samozrejme, Brjansk je blízko Kurska a Brjanská oblasť má tiež záujem o ukrajinskú ofenzívu, ale dôležitý je význam, symbol, ktorý odhaľuje iný cieľ. 

V tomto bode ďalšia dôležitá špecifikácia. Médiá oznámili, že o zrušení odmietnutia použitia rakiet dlhého doletu zo strany Spojených štátov sa rozhodlo z dôvodu eskalácie, ktorú iniciovali Rusi s príchodom severokórejských posíl.  

Hypotézy Pentagonu 

Tie sme sa dočítali z amerického ministerstva obrany, teda Pentagonu, ktorý komunikuje, že „je pravdepodobné, že do ruského regiónu Kursk vstúpilo asi 11 000 severokórejských vojakov“, ako uviedla hovorkyňa obrany Sabrina Singhová, ktorá tiež dodala, že „Pentagon nepotvrdil, že tieto jednotky boli zapojené do boja s ukrajinskými jednotkami, ktoré sú v časti Kurskej oblasti. Sťahujú sa do Kurska z nejakého dôvodu. Očakávame, že sa zapoja do bojových operácií,“ povedala hovorkyňa. 

Frázy, ktoré obsahujú prekvapenia. Prvým je, že Pentagon niekoľkokrát kategoricky poprel to, čo Ukrajinci povedali. Informujeme napríklad z Kyiv Independent  zo 4. novembra: „Prvé severokórejské jednotky pod útokom v Kurskej oblasti, hovorí ukrajinský predstaviteľ.“ 

Druhým je, že Pentagon „verí, že vstúpia do bitky.“ O zrušení obmedzení rakiet dlhého doletu sa teda rozhodlo iba  na základe predpokladu. Čo ak by namiesto toho ich úlohou bolo obsadiť územia vrátené pod kontrolu Rusov, aby im umožnili uvoľniť zdroje na zvýšenie údernej sily alebo jednoducho poslať brancov domov? Na druhej strane, s inváziou sa región dostal do chaosu, na zvládnutie situácie sú potrebné sily. 

Jadrový predpoklad 

Okrem vyslovených alternatív zostáva faktom, že o začatí tretej svetovej vojny bolo rozhodnuté na základepredpokladu.  

A faktom zostáva, že obe krajiny podpísali zmluvu o vzájomnej vojenskej pomoci v prípade útoku, niečo podobné paktu, ktorý zaväzuje krajiny NATO a mnohé bilaterálne dohody, podpísané Spojenými štátmi s rôznymi krajinami po celom svete. Len v marci minulého roka napríklad Filipíny, Japonsko a Spojené štáty podpísali v Bielom dome „Zmluvu o vzájomnej obrane“. Dohoda, ktorú Biden triumfálne splnil. Geopolitické zvláštnosti. 

A treba vziať do úvahy, že od začiatku vojny NATO posielalo nielen zbrane, ale aj vojakov v podobe žoldnierov: pomoc sa používa aj na vyplácanie ich vysokých miezd. Jedným z náborárov takýchto žoldnierov bol napríklad muž, ktorý sa pokúsil zastreliť Trumpa, keď hral golf. Stručne povedané, ide o jednotky NATO v inej forme. Ďalšia geopolitická zvláštnosť. 

Okrem toho ďalší bizarný detail poskytuje októbrový prieskum spoločnosti Gallup, ktorá určite nie je proruská, podľa ktorého 52 % Ukrajincov chce, aby sa vojna skončila čo najskôr, zatiaľ čo len 32 % by chcelo, aby pokračovala (Strana). 

Pomáhame ľuďom, ktorí väčšinou nechcú, aby sa im pomáhalo aj preto, že veľmi dobre vedia, že takáto pomoc slúži len na zhasnutie ďalších životov. Ich životov, samozrejme. Použitie rakiet dlhého doletu navyše „nezmení karty na stole“, ako začiatkom septembra vyhlásil súčasný šéf Pentagonu

Rusko vyhlásilo, že poskytne primeranú odpoveď. Niektorí analytici predpovedajú, že spočiatku bude dodávať zbrane krajinám, nepriateľským voči Amerike. Jadrová odpoveď je však na stole aj preto, že keďže Spojené štáty sa vzdali všetkých zmlúv o kontrole jadrových hlavíc, druhá strana musí veriť, že prichádzajúca raketa nie je vyzbrojená podobnou hlavicou. A vzhľadom na súčasnú klímu je dôvera nulová. 

Bohužiaľ, americkí neokonzervatívci a liberáli majú možnosť APOKALYPSY vo svojom arzenáli už nejaký čas.https://www.piccolenote.it/postille/hillary-lopzione-apocalisse Preto nie je až taký prekvapujúci tento sviatočný nápor smerom ku globálnemu ohňu, ktorým sa treba oháňať vo viere, že ten druhý bude trpieť alebo sa vzdá, aby sa vyhol globálnej katastrofe. Trochu ako hra, zvečnená vo filme Rebel bez príčiny, kde sa dve autá rútia smerom k rokline vo výzve, aby zistili, kto zastaví prvý… 

Faktom je, že americkí demiurgovia už dlho veria, že to, čo vytvárajú prostredníctvom Hollywoodu, je realita. Nepodporuje to však jasnú myseľ. 

Oživenie možnosti APOKALYPSY z minulosti ? 

„Keď prezident nariadi jadrový útok, dôstojníci musia začať. Trvá to asi štyri minúty.“ Takto sa vyjadrila demokratická kandidátka Hillary Clintonová počas poslednej televíznej debaty proti Donaldovi Trumpovi v prezidentských voľbách, ktoré sa konali  8. novembra  2016 a ktorých víťazom sa stal Donald Trump.  

Nezvyčajné vyhlásenie, pretože nikdy predtým politický alebo vojenský predstaviteľ Spojených štátov amerických neodhalil také načasovanie, považované za štátne tajomstvo. Natoľko, že Clintonovú, ohromenú protestmi, napadlo to uhladiť a spresniť, že je to „minimálny čas“. Nepopieranie, ktoré ponecháva nedotknutý zlovestný význam frázy, navyše nezlučiteľný s ohľadom na diskusiu. Dôležité odhalenie, oveľa väčšie ako výsledok televízneho súboja, ktorým sa médiá zaoberali – tieto debaty v skutočnosti nepohli hlasovaním, pretože tieto prezidentské voľby sa odohrávali na iných stoloch (odhalenia Wikileaks o Clintonovej, atď.) 

Namiesto toho je potrebné pozastaviť sa pri tomto vyhlásení, ktoré vidí (pravdepodobného) budúceho prezidenta Spojených štátov hovoriť explicitne a technicky o jadrovom útoku, očividne zamýšľanom ako preventívny a namierený proti Rusku, čo je prinajmenšom znepokojujúce aj dnes, pretože v niektorých neokonzervatívnych kruhoch sa s možnosťou APOKALYPSY stále pohráva, čo sa im javí ako jediné východisko z neriešiteľnej dilemy

Pre tieto kruhy musí byť dvadsiate prvé storočie „americké“. Globálna nadvláda je predmetom dokumentu, ktorý v žiadnom prípade nie je tajomstvom a o ktorý sa tieto kruhy vždy podelili so svojimi referenčnými politikmi, vrátane Clintonovej. 

Projekt, ktorý sa stal základom vojen neokonzervatívcov, vedených počas Bushovej administratívy a tých, ktoré viedla bývalá ministerka zahraničných vecí Hillary Clintonová počas Obamovho prezidentovania (jeho tlak na vojny v Líbyi a Sýrii, dohľad nad ukrajinskou krízou). 

Dizajn, ktorý však naráža na nečakané prekážky: ekonomický rozvoj Číny, sprevádzaný globálnou asertivitou, neznámou v minulosti a návrat Ruska ako superveľmoci. 

Ale predovšetkým aliancia, ktorá bola vytvorená medzi dvoma ázijskými gigantmi, v minulosti konkurenčná až do takej miery, žeZbigniew Brzezinski, autoritatívny bývalý poradca pre národnú bezpečnosť, naznačil, že prioritou budúceho amerického prezidenta je oddeliť Peking od Moskvy.  

Tieto geostrategické nepredvídané udalosti sú sprevádzané kolapsom kapitalisticko-finančného systému Západu, ktorý je odsúdený na kolaps bez reformy, ktorú neokonzervatívny projekt odmieta, čo by určite zahŕňalo aj jeho protivníkov na Východe, ktorí by však boli na periférii epicentra zemetrasenia menej zasiahnutí, a to natoľko, že by prijali aj odovzdanie medzinárodnej nadvlády. 

Situácia, z ktorej sa zdá, že niet východiska, aspoň v očiach týchto čoraz bláznivejších kruhov, je možnosť APOKALYPSY alebo globálnej vojny. 

Možnosť, ktorú navyše vyvolala Clintonová počas uvedenej volebnej kampane: 

„SOM POSLEDNÁ VEC, KTORÁ STOJÍ MEDZI VAMI A APOKALYPSOU.“  

Fráza, ktorá bola interpretovaná ako poplach, spustený s cieľom odvrátiť možné víťazstvo Trumpa. 

Voľba, ktorá sa zdá byť zámerná, ak vezmeme do úvahy, že každé jej slovo vo volebnej kampani zvažovali jeho spolupracovníci. O to viac tak silné vyhlásenie nemohlo neobísť celý svet, ako sa taj stalo  a dalo jasne najavo, že projekt neokonzervatívcov žije naďalej. 

Je upokojujúce poznamenať, že APOKALYPSA má rôzne čítania: ezoterickú, typickú pre určité magické kruhy, ktoré ju chápu ako globálnu katastrofu. A tú kresťanskú, oveľa šťastnejšiu: APOKALYPSA je cirkevným spisom, ktorý má celému Božiemu ľudu vliať nádej a posilu v každodenných zápasoch a súženiach, a to počas celých ľudských dejín, od Ježišovho zmŕtvychvstania až po jeho slávny návrat na túto zem.  

Chvíľa, v ktorej sme sa dali vohnať do vojnovej špirály a ktorú prežívame dnes, je však pochmúrna… 

Piccole Note 

Preklad: Dana Bystrická 

Visited 208 times, 1 visit(s) today

Podporte spravodajský portál Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora

Newsletter - Denník VV

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

1 Komentár

  1. Tvrdo odsudzujem rozhodnutie prezidenta Bidena, že dovolil zaútočiť tiež na Rusko.
    Koľko máme vo svete diplomatov, politikov, odborníkov a nikto nehľadá riešenie, nesnaží sa komunikovať oveľa viac s Putinom pre mierové riešenia.
    Ukrajinský prezident , nech už nepýta zbrane, ale nech už koná ! Trpia rodiny, deti, matky, zabíjajú sa zbytočne ľudia, sám pápež žiadal o MIER.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Advertisement -spot_img

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás