Veľmi dôležitou témou vo svete bolo aktuálne stretnutie amerického prezidenta Donalda Trumpa s ukrajinským lídrom Volodymyrom Zelenským.
Čítam rôzne názory a stanoviská ako napríklad, že prezident Zelenský nie je riadiaci subjekt.
On si ani nepíše vlastný scenár, on ho len profesionálne zahrá.
A čo je horšie, Zelenského používali na to, aby cez neho riadili iných politikov. Prezident Trump s Vancem sa nedali riadiť.
Mnohí občania žijú v informačnom obale, ktorý roky budovali médiá. Podvedome sa bránia tomu, aby povedali, že už neplatí, čo sme hovorili roky a táto vec mení všetko, tak sa stále držia svojich schém.
Ignorujú dokonca to, čo dnes hovoria priami účastníci, ktorí boli v tej pracovni.
Apelujem na kritické myslenie, ktoré potrebujeme v každodennom živote.
Kvôli tomu, aby sme nenaleteli manipulátorom. V médiách obracané kritické myslenie je len ďalší podvod manipulátorov, lebo nás učia len to, aby sme neverili nikomu inému, len im.
V žiadnom prípade nejdem pitvať ich verbálnu a neverbálnu komunikáciu. Pre mňa je dôležitý mier.
Vždy ma zaujíma ľudské utrpenie a vo všetkom hľadám kus človečiny.
Preto mi momentálne nie je jedno, čo sa deje na Ukrajine.
Vojnu vnímam ako ničotu, stratu ľudskosti, sú v nej zabíjaní a mrzačení ľudia, rodiny sú brutálne trhané, domovy rozbité, rovnako aj ďalšie obrovské materiálne aj duchovné hodnoty.
Násilie vytláča na povrch a do popredia rôznych psychopatov a a rôzne negatívne ľudské črty. Zjavne aj preto mojím ideálom v mladosti bol Mahatma Gándhí, vášnivý hlásateľ nenásilia.
Ospravedlňujem sa, ale pripadá mi to tak, že vo všetkých vojnách, ale aj na Ukrajine vidíme, že obyčajní ľudia sú len spotrebným materiálom vo vojne.
Systém je asi nastavený tak, aby z človeka vyžmýkal šťavu a šupku hoci nechal ležať na ulici.
Namiesto toho by mal systém prenášať celé ľudstvo do krajších časov. Chýba nám ľudskosť, ktorá existuje už pomaly akoby len na lekársky predpis.
Ak by sa presadilo dobro a inteligencia, možno by nemuseli byť vojny v ktorých sa zabíja. Vojna je veľmi zlý spôsob dialógu.
Každý konflikt má svoju dynamiku, a vojny nie sú výnimkou. Veľkí stratégovia vedia, že pokiaľ sa nevyčerpá určitá agresivita jednej alebo druhej strany, akékoľvek mierové rokovania sú zbytočné po prímerí sa všetko zopakuje.
Vidíme to na príklade Srbska a Kosova, kde sa napätie len dočasne utlmuje, no ventil raz opäť vyletí. Podobná situácia nastáva aj na Ukrajine prelialo sa tam veľa krvi, hlavne slovanskej.
Mier je krásny, ale v dejinách ľudstva bohužiaľ neprirodzený stav, ktorý je možné udržať len vďaka silným armádam a vôli použiť ich.
Ako mi v tejto súvislosti napísal môj priateľ analytik globálnych trendov.
Krajiny, ktoré rezignujú na svoju obranu, sú odsúdené na prehraté vojny, ktoré sú pre obyvateľstvo vždy oveľa horšie ako vojny odvrátené, alebo vyhraté.
Dušan Piršel